Apžvalgos

„Apple WWDC 2017“ konferencija San Jose, Kalifornijoje, vyksta nuo birželio 5-os iki birželio 9-os ir, nors ir dar liko kelios dienos, pagrindinės „Apple“ naujovės jau pristatytos. Ko gero, labiausiai jus domins „iOS 11“, „WatchOS 4“ ir, be abejo, du nauji „iPad“! Apie tai šiame straipsnyje trumpai ir papasakosime.

„iOS 11“ – nedidelis, bet, kaip visada, malonus atnaujinimas

Visų pirma, „Apple“ pristatė naują „iOS“ versiją, kuri turėtų būti galutinai išleista šių metų rugsėjį. Tai nėra didžiulis atnaujinimas, bet naujovių yra tiek vizualinių, tiek sistemos viduje. Pavyzdžiui, „iMessages“ taps „iCloud“ dalimi, taigi, visos jūsų žinutės bus sinchronizuojamos visuose jūsų įrenginiuose. Tiesa, jos vis dar išliks programiškai užšifruotos, todėl dėl privatumo jaudintis neverta.

„Siri“ asmeninis asistentas gavo patobulintą daug natūralesnį balsą ir jis gali versti iš anglų į kinų, prancūzų, vokiečių, italų ir t.t.

Patobulinta ir „iOS“ kameros aplikacija, kuri naudoja HIEF formatą nuotraukų kompresavimui. Jos atrodys taip pat gerai kaip įprastos JPEG nuotraukos, tačiau svers dvigubai mažiau. Be to, fotografuodami dabar turėsite ir daug daugiau parinkčių.

Na, o kontrolės centras nuo šiol bus pilnai suasmeninamas – galėsite visus nustatymus keisti vietomis, naudodami „3D Touch“ patekti į gilesnius nustatymų puslapius ir t.t.

Ir, žinoma, šiek tiek pasikeitė „iOS“ išvaizda – naudojami kitokie šriftai, kardinaliai pakeista „App Store“ išvaizda, o „iPad“ naudotojai galės džiaugtis naujomis smulkmenomis, padėsiančiomis „iPad“ naudotis kaip pilnaverčiu kompiuteriu. „iOS 11“ yra vertinamas kaip vienas mažiausiai reikšmingų visų laikų „iOS“ atnaujinimų, tačiau kiekvienais metais tikėtis kardinalių pokyčių neverta.

„WatchOS 4“ – net ir turintiems „Apple“ laikrodį nebus labai įdomu

Kalbant apie kardinalių pokyčių nebuvimą... „Apple“ pristatė ir „WatchOS 4“ – operacinę sistemą, kuri jums, greičiausiai, nebus ypatingai svarbi paprasčiausiai dėl to, kad retas turi „Apple Watch“ laikrodį.

O net jeigu ir turite išmanųjį laikrodį, Kupertino kompanija nepristatė kažko labai įdomaus – buvo parodyti keli nauji laikrodžio fonai (iš kurių vienas yra „Siri“ fonas su naujienomis ir jums svarbiu turiniu), patobulinta muzikos programėlė, kuri nuo šiol atrodo daug geriau ir gali automatiškai sinchronizuoti jūsų muzikos kolekciją su jūsų telefonu.

Parodytas ir naujas programėlių meniu, kuriame bus rodomos neseniai naudotos programėlės ir kuriame bus tiesiog lengviau naviguoti.

Tačiau visiems tikrai patiks naujieji „iPad Pro“

„Apple“ pristatė ir du atnaujintus „Apple iPad Pro“ modelius – vienas iš jų su 10.5 colių ekranu, kitas – su 12.9. 10.5 colių modelis turi net 40% mažesnius ekrano kraštus, todėl yra daug kompaktiškesnis negu pirmtakas su 9.7 colių ekranu.

Kiti atnaujinimai pasiekė abu modelius. Vienas svarbiausių yra naujas ir, kaip sako patys „Apple“, „labiausiai pasaulyje pažengęs“ „ProMotion“ ekranas. Jis prisitaiko pagal rodomą turinį ir gali pasiekti netgi 120Hz atnaujinimo dažnį, kokį turi tik geriausi žaidimų monitoriai, todėl žiūrimi vaizdo įrašai ir žaidžiami žaidimai šiame ekrane turėtų atrodyti daug geriau.

Prie to geresnio vaizdo prisidės ir spindulių neatspindinti ekrano danga ir „True Tone“ technologija, automatiškai reguliuojanti baltą balansą tam, kad matymo sąlygos būtų idealios bet kokioje aplinkoje, bet kuriuo paros metu.

Kartu su „ProMotion“ pristatytas ir naujas „Apple Pencil“, kurio piešiamas vaizdas nuo prilietimo atsilieka vos 20-čia milisekundžių, o tai reiškia, jog piešimas taps daug natūralesniu ir malonesniu procesu.

Jeigu jums senesniuose „iPad Pro“ trūko galios (tuo labai abejojame), tai naujieji gaminiai turės galingiausią „Apple A10X“ 6-ių branduolių procesorių su 12-os branduolių GPU, todėl naujieji „iPad“ galia gali konkuruoti su daugeliu šiandienos nešiojamų kompiuterių. „Apple“ teigia, jog naujieji planšetiniai kompiuteriai galės nesunkiai redaguoti net 4K vaizdo įrašus, nes „A10X“ senąjį „A9X“ lenkia 30% savo procesoriaus ir 40% savo grafikos sparta.

Naujieji „iPad“ gavo ir „iPhone 7“ kamerą bei „iOS 11“, kuri, kaip jau minėjome, yra daug geriau pritaikyta planšetiniams kompiuteriams. Taigi, jeigu jūsų nelabai sudomino „iOS 11“ ar „WatchOS4“, neabejojame, jog naujieji „iPad Pro“ jus sujaudino bent jau šiek tiek.