Apžvalgos

CES (Consumer Electronics Show) Las Vegase vyksta kiekvienais metais ir tai yra vienas iš didžiausių kasmetinių renginių, skirtų būtent elektronikai. Šio renginio kasmet laukiame ne mažiau negu MWC Barselonoje ar IFA Berlyne – taip pat didžiulių renginių, skirtų elektronikai. Ir nors daugelis CES 2018 vadino vieną iš nuobodžiausių CES ilgoje šio renginio istorijoje, tai nereiškia, jog kompanijos nepristatė nei vieno įdomaus įrenginio. Būtent su išmaniaisiais telefonais susijusius pristatytus įrenginius ir aptarsime šioje apžvalgoje.

„Sony“ pristatė net tris naujus telefonus

Pradėkime nuo naujienų iš „Sony“ – tai yra gamintojas, kurio telefonais prekiaujame ir „Mobili Prekyba“ salonuose, be to, pristatyti įrenginiai atrodo ypač įdomūs. CES 2018 metu „Sony“ pristatė tris telefonus – vidutinės klasės „Xperia XA2„ ir „XA2 Ultra“ bei ekonominės klasės „Xperia L2“.

„XA2“ ir „XA2 Ultra“ yra antros kartos telefonai, kurių didžiausias dizaino pakeitimas, ko gero, yra tai, jog „Sony“ perkėlė savo pirštų atspaudų skaitytuvą į galinę dalį. Šių įrenginių vidus kiek įdomesnis – tiek „XA2“, tiek „XA2 Ultra“ turi „Snapdragon 630“ aštuonių branduolių procesorių. „XA2“ turi ir 3GB RAM su 32GB vidine atmintimi, tuo tarpu didesnis telefonas turi 4GB RAM ir 64GB vidinės atminties, tačiau abu jie palaiko Micro SD korteles.

„XA2 Ultra“ yra išskirtinis telefonas, nes jis turi net dvi priekines kameras – vieną tokią pačią, kaip ir „XA2“ (8MP 120 laipsnių), ir papildomą – 16 MP kamerą su optine vaizdo stabilizacija bei LED blykste.

Tuo tarpu pigusis „Xperia L2“ turi plastikinį korpusą, pirštų atspaudų skaitytuvą, „MediaTek MT6737T“ procesorių, 3GB RAM ir praplečiamą 32GB vidinę atmintį, tad tai yra gana paprastas ekonominės klasės telefonas. Daugiau apie šiuos tris „Sony“ telefonus galite paskaityti nuspaudę čia.

„Vivo“ su „Synaptics“ parodė pirštų atspaudų skaitytuvą po ekranu

Dar 2017-ųjų gruodį „Synaptics“ pademonstravo pirmąjį pirštų atspaudų skaitytuvą išmaniesiems telefonams, kuris gali būti įmontuotas tiesiai po telefono ekranu. Kompanija neslėpė, jog pirmąjį telefoną su šia technologija pristatys dar CES 2018 metu. Taip ir nutiko – kompanija „Vivo“ Las Vegase parodė telefoną, kurio pirštų atspaudų skaitytuvas yra po OLED ekranu.

Teigiama, jog šio atspaudų skaitytuvo saugumo lygis yra identiškas „Samsung Galaxy S8“ ar „Vivo X20“ atspaudų skaitytuvų lygiui, tačiau greičiu naujoji technologija šiek tiek atsilieka – vietoje 0.1 sekundės teks palaukti apie 0.7 sekundės. Tikimasi, jog ši technologija jau greitai pasieks ir telefonus, kuriais bus prekiaujama ir Lietuvoje: „Galaxy S9“, „OnePlus 6“ ir t.t. Daugiau apie naująją technologiją galite paskaityti čia.

„Planet Computers Gemini“ – į kišenę telpantis nešiojamas kompiuteris su „Android“ ir „Linux“

Ne vienas gamintojas yra bandęs sukurti kompiuterį, kuris tilptų į kišenę – „Sony“ yra išleidę siaubingą „VAIO P“, „Nokia“ kažkada išleido daug labiau pasisekusius „Nokia E90“ ir „Nokia N900“, tačiau bet kuriuo atveju nei vienas iš šių įrenginių nesukėlė jokios revoliucijos. Šiais laikais telefonai su fizinėmis klaviatūromis yra retenybė, tačiau „Planet Computers“ tai planuoja pakeisti su savo „Gemini“ telefonu-kompiuteriu.

Tai yra ypač įdomus įrenginys su 18:9 kraštinių santykį turinčiu Full HD raiškos ekranu, kompaktiška, tačiau pilno dydžio fizine klaviatūra, 10-ies branduolių „MediaTek Helio X27“ procesoriumi, 4GB RAM ir 4220 mAh baterija. Šis keistas telefonas yra 15.1mm storio, jis sveria 308 gramus, tačiau turi 2 USB-C ir 1 audio jungtį. Visai neblogai. Be to, jeigu jūsų netenkina „Android“, į šį telefoną-kompiuterį yra įrašyta ir „Linux“ OS versija, tad galėsite naudotis abejomis operacinėmis sistemomis.

Ar tai yra įrenginys, pakeisiantis jūsų kompiuterį? Tikrai ne, tačiau jeigu esate vienas iš žmonių, nuolat atsakinėjančių į el. laiškus ar rašančių knygas bei straipsnius, tai gali būti visai neblogas pasirinkimas. Plačiau apie šį „Planet Computers“ gaminį galite paskaityti čia.

„Alcatel“ parodė tris biudžetinius telefonus

„Alcatel“ nėra pirmas gamintojas, kuris šauna į galvą, kai kalba pasisuka apie išmaniuosius telefonus. Ir vis tik šis gamintojas ir toliau nepasiduoda – CES 2018 metu buvo parodyti „Alcatel 5“, „3v“ ir „1x“ biudžetiniai telefonai. Ne pristatyti, bet būtent parodyti – kol kas kompanija neatskleidė tikslių charakteristikų.

Aišku tik tai, kad visi trys telefonai turi 18:9 ekranus (nors ir su gana nemažais kraštais), pirštų atspaudų skaitytuvus. „3v“ kainuos iki 200 EUR, „5“ – iki 300 EUR, tuo tarpu „1x“ kainuos vos iki 100 EUR. Plačiau apie šią naujieną galite paskaityti čia.

„Razer Project Linda“ nešiojamas kompiuteris

Nešiojami kompiuteriai, kurie naudoja telefono galią, egzistuoja jau senokai – šią idėją realizuoti bandė „Motorola“, „ASUS“, „Samsung“ ir daugybė mažesnių gamintojų, tačiau žaidimų kompiuterių (nuo šių metų – ir telefonų) gamintojas „Razer“ pademonstravo „Project Linda“ nešiojamą kompiuterį, į kurį reikia įdėti savo „Razer Phone“.

Kompiuteriui veikti naudojami telefono resursai, tačiau viskas atvaizduojama didžiuliame ekrane. Išnaudojami ir galingi telefono garsiakalbiai, ekranas gali būti naudojamas kaip kompiuterio valdymo laukelis, o pirštų atspaudų skaitytuvo panaudojimui padaryta speciali išpjova. Tai – tikrai vienas iš įspūdingiausių tokio tipo projektų, tačiau tai kol kas tėra konceptas, tad ar jis apskritai kada nors pasirodys rinkoje – pasakyti sunku. Daugiau skaitykite čia.