Apžvalgos

Mes visi laukiame naujojo „iPhone 8“. Pasaulis tiesiog nekantrauja pamatyti, ką „Apple“ šiemet parodys. Kodėl? Visų pirma, „Apple“ telefonų rinkoje nieko įspūdingo neparodė jau kelis metus iš eilės. Jau kurį laiką nesikeičia net ir „iPhone“ išvaizda. Be to, šiemet – jubiliejinis pirmojo „iPhone“ gimtadienis. Tad visi tikimės beprotiškai daug. Ko tiksliai? Pabandysime panagrinėti šiame straipsnyje!

Pagaliau naujas ir tikrai karštas dizainas

Pradėkime nuo to, ko daugelis jau laukė ypatingai ilgai – naujo dizaino. Taip, teigiama, jog „Apple“ pristatys ir „iPhone 7S“, kuris atrodys taip pat, kaip ir „iPhone 7“, „6S“ bei „6“, tačiau „iPhone 8“ bus pakeistas praktiškai neatpažįstamai. Šis telefonas gaus įspūdingą ekraną visiškai be kraštų, nebeliks ikoniškojo namų mygtuko, o galinėje dalyje nebeliks antenų linijų. Tuo tarpu dviguba kamera nuo šiol bus ne horizontali, bet vertikali.

Pokyčiai bus drastiški – tokie, kokių Kupertino kompanijai ir jos fanams reikėjo jau senokai. Naujasis „iPhone“ jau vien dėl to bus vertas daugelio dėmesio.

Nematomas pirštų atspaudų skaitytuvas

Kaip jau minėjome, legendinio namų mygtuko „iPhone“ nebeliks. Tačiau tuo pačiu turėtų dingti ir pirštų atspaudų skaitytuvas, tiesa? Ne – jis turėtų būti po ekranu. To labai nori ir visi išmaniųjų telefonų entuziastai, ir „Apple“, tačiau ar kompanijai pavyks – kol kas nėra aišku. Atsarginis „Apple“ variantas, pasak šaltinių, yra pirštų atspaudų skaitytuvas ant įjungimo/išjungimo mygtuko, kaip kai kuriuose „Sony“ telefonuose ar „Nextbit Robin“, tačiau mes labai tikimės, jog „Apple“ pavyks įgyvendinti pirmąjį planą.

Dviguba kamera ir mažajame „iPhone“

Iki šiol dvi galines kameras turėjo tik didysis „iPhone 7 Plus“ variantas, tačiau šiemet dvi kameras gaus abu „iPhone 8“ variantai, o tai reiškia, jog „iPhone 8“ bus vienas iš pirmųjų nedidelių telefonų rinkoje su dvejomis kameromis. Be to, nuo šiol dvi kameros gali turėti ir papildomą funkcionalumą, susijusi su papildyta ir virtualia realybe. Koks bus tas naujasis funkcionalumas – kol kas nėra aišku.

Naujasis „Apple A11“ procesorius

Kiekvieną kartą, kai „Apple“ pristato naują „iPhone“, pasirodo ir naujos kartos „Apple“ procesorius. Šiemet tai turėtų būti „Apple A11“. Ko gero, nauju procesoriumi žmonės nustebinti jau yra ganėtinai sudėtinga, tačiau „iOS“ operacinė sistema tampa vis sudėtingesnė ir tobulesnė, todėl galite net neabejoti – „Apple A11“ galia tikrai bus išnaudota.

Bevielis krovimas

Bevielį krovimą šiais laikais jau turi daugelis flagmanų. Sakote, jog ši funkcija jūsų nedomina? Neskubėkite – „Apple“ bevielį krovimą integruoti galėjo jau tikrai seniai, tačiau to kompanija nepadarė paprasčiausiai dėl to, jog ši technologija iki šiol buvo ganėtinai prasta ir ne visai bevielė. Entuziastai tikisi, jog naujasis „iPhone 8“ pakeis bevielio krovimo sąvoką ir nuo šiol tai nebereikės dėti telefono ant specialaus padėklo tam, kad mėgautis taip vadinamu bevieliu krovimu. Kaip „Apple“ tokį dalyką įgyvendins? Kol kas neaišku. Net neaišku, ar kompanijai iš viso pavyks tą padaryti, tačiau prisimenant istoriją kaip „Apple“ jau daugybę kartų panaudojo senas technologijas, smarkiai jas patobulino ir išpopuliarino, galime tikėtis gana nemažai.

Įspūdingas baterijos dizainas

Tam tikri šaltiniai internete teigia, jog „Apple“ į „iPhone 8“ integruos L raidės formos bateriją, o tai reiškia, jog „Apple“ galės padidinti baterijos talpą (lyginant su „iPhone 7“) apie 30%, kas yra ganėtinai nemažai. Šaltiniai iš „LG“ taip pat patvirtino, jog „Apple“ užsakė daug L formos baterijų 2018–iems metams, tačiau galbūt šios formos baterijos pasieks ir „iPhone 8“. Tiesa, negalvokite, jog tai reikš beprotiškai smarkiai ilgesnį baterijos tarnavimo laiką – „iPhone 8“ turėtų gauti kelias naujas technologijas, kurios tą didesnę bateriją išnaudos. Tačiau teigiama, jog mažasis „iPhone 8“ turėtų pasiekti bent jau „iPhone 7 Plus“ baterijos tarnavimo laiką, o ir tai jau skamba visai neblogai.

„True Tone“ „AMOLED“ ekranas

„iPad Pro“ planšetiniai kompiuteriai tikrai gali pasigirti „True Tone“ ekranu, kuris automatiškai nustato ekrano spalvų tonus pagal tai, kokioje aplinkoje į jį žiūrite. Dėl to ekrano rodomas vaizdas visada atrodo natūraliai, būtent taip, kaip ir turėtų atrodyti. Šią technologiją „Apple“ turėtų sujungti su nuostabiu „AMOLED“ ekranu, todėl galime tikėtis, jog „iPhone“ turės galbūt netgi geriausią ekraną rinkoje su natūraliomis, ryškiomis spalvomis, idealia juoda bei balta. Tai turėtų būti kažkas tobulo!

Taigi, iš naujojo „iPhone 8“ tikimasi beprotiškai daug. Tiesa, tiek pat tikėtasi jau kelis kartus prieš tai, pavyzdžiui, su „iPhone 5S“. Tuos kartus teko nusivilti, bet šįkart įrodymų apie didžiulius „iPhone“ pokyčius paprasčiausiai yra per daug, kad tai ir vėl būtų netiesa.