Apžvalgos

„Huawei“ Lietuvoje yra vienas svarbiausių prekės ženklų, todėl kiekvienas šios kompanijos telefonas yra ypač laukiamas. Na, bent jau „P“ serija tai tikrai. Ar tai reiškia, kad kitus „Huawei“ gaminius galima nurašyti? Jokiu būdu – ši kinų kompanija turi ir kitą telefonų seriją, „Mate“, kuri yra skirta norintiems dar didesnio, galingesnio telefono su kaip įmanoma daugiau galimybių. Išbandymams gavome aukščiausios klasės „Mate 10“ šeimos narį – „Mate 10 Pro“. Kas mums patiko, o kas ne? Plačiau apie tai – šiame tekste.

Fantastiškas dizainas su ryškiais akcentais

„Huawei“ dizaineriai pastaruosius kelis metus atlieka tiesiog puikų darbą ir kuria vienus gražiausių telefonų rinkoje. „Mate 10 Pro“ nėra išimtis – nors korpusas iš stiklo ir aliuminio nėra labai atsparus smūgiams ir kritimams, jis atrodo tiesiog puikiai, o priekyje esantis ekranas beveik be kraštinių primena, kokios yra tendencijos 2017-aisiais.

Visgi didžiausią įspūdį jums paliks „Huawei“ panaudoti akcentai – aplink kamerą stiklo spalva yra šiek tiek kitokia, o tos pačios kameros ir pirštų atspaudų skaitytuvo apvadai yra labai gražios bronzinės spalvos. Vienintelis dalykas, kurio neabejotinai pasigesite – 3.5mm audio jungtis, kurios „Mate 10 Pro“, deja, neturi.

Puikus ekranas, tačiau iki „Samsung“ lygio dar šiek tiek trūksta

„Huawei Mate 10 Pro“ turi 6 colių „AMOLED“ ekraną su HDR10 palaikymu ir 1080 x 2160 raiška. Pastarasis aspektas gali kiek nuvilti, tačiau jaudintis nėra ko – skirtumas nuo QHD ekranų minimalus. „Mate 10 Pro“ ekranas puikiai atvaizduoja visas spalvas, yra labai ryškus, turi puikius matymo kampus. Daugelį „AMOLED“ (ir ne tik) ekranų „Mate 10 Pro“ turimas ekranas tikrai lenkia, tačiau iki „Note8“ lygio šiek tiek trūksta dėl nedidelio raiškos ir ryškumo skirtumo. Bet skirtumas toks minimalus, jog net ir pridėjus telefonus vieną šalia kito, reikia atidžiai įsižiūrėti.

„Android 8.0“ su „EMUI 8“ apvalkalu: daug funkcijų, bet tik kai kurios naudingos

„Huawei Mate 10 Pro“ turi naujausią „Android 8.0“ operacinę sistemą ir tai yra tikrai smagu. O štai naujausia „EMUI 8.0“ vartotojo sąsaja kelia dvejopus jausmus. Pradėkime nuo naujausių funkcijų – „EMUI“ gavo nemažai galimybių dėl specialaus NPU naujajame „Kirin 970“ procesoriuje. Visos jos siejasi su dirbtiniu intelektu ir nemaža dalis jų atkeliaus ir į „Mate 9“ bei „P10“.

„Mate 10 Pro“ stengsis prisiminti jūsų aplikacijų naudojimo įpročius, todėl kartais šis telefonas fone įjungs programėles, kurias planuojate įjungti, kad laikas tarp jūsų paspaudimo ir atsidūrimo aplikacijoje būtų minimalus. Taip, tai skamba keistai ir sudėtingai, tačiau tai – labai išmanus ėjimas.

Kita „EMUI 8.0“ funkcija kai kuriuos gali erzinti. „EMUI“ nuolat jums pasiūlys ką nors padaryti, pavyzdžiui, vakare įjungti mėlynos šviesos filtrą. Ir nors jūsų telefonas tai darys išmaniai, laiku ir vietoje, kai kuriuos tai vis tiek gali erzinti.

O štai jeigu norite telefoną naudoti kaip kompiuterį, „Mate 10 Pro“ yra puikus pasirinkimas. Skirtingai negu su „Samsung DeX“, jums nereikės pirkti jokių papildomų dėžučių ir brangių priedų – pakanka prijungti telefoną prie monitoriaus ar TV su USB-C į HDMI laidu ir viskas – visus kitus dalykus „Huawei“ atlieka su programine įranga. Kompiuterinėje aplinkoje viskas veikia stebėtinai sparčiai, nors „Mate 10 Pro“ įprastą kompiuterį galėtų pakeisti tik mažiausiai reikliems vartotojams.

Visa kita „EMUI 8.0“ vartotojo sąsajoje gali nepatikti daugeliui – ji labiau primena „iOS“ negu „Android“: meniu reikia įjungti nustatymuose, kitu atveju visos programėlės matomos tiesiai ant ekrano, visos ikonos atrodo kiek vaikiškos ir t.t. Gerai, kad „Huawei“ palaiko trečios šalies temų naudojimą, todėl įrašius vieną iš standartinių „Android“ temų ir pakeitus standartinį „Huawei“ paleidiklį (angl. launcher) į „Nova Launcher“, viskas atrodo net labai gerai.

Visgi svarbiausia yra tai, kad „Huawei“ programinės įrangos pakeitimai telefono neapkrauna ir jis nei kiek nestringa. Taip, tai yra telefonas su aukščiausios klasės „Kirin 970“ procesoriumi ir 6GB RAM (jeigu renkatės 128GB vidinės atminties turinčią telefono versiją), bet programinės įrangos optimizavimas yra svarbiau už bet kokią techninę įrangą.

Kamera puiki, bet keli „Huawei“ atnaujinimai turėtų ją pagerinti dar labiau

Naujasis „Mate 10 Pro“ turi dvi galines kameras – viena 12MP raiškos įprasta, o antroji – 20MP raiškos monochrominė, skirta išgauti daugiau detalumo, fiksuoti nespalvotas nuotraukas, priartinimui ir fiksuoti nuotraukas su boka efektu. Pirmą kartą paėmus telefoną į rankas, kamera nustebino iš blogosios pusės – spalvos buvo ypač netikslios, bandoma išspausti detalių, kurių kadre paprasčiausiai nėra, todėl nuotraukos atrodė labai nenatūraliai. Bet tai buvo tik dar neišleistam telefonui skirtos programinės įrangos bėda.

Po kelių atnaujinimų situacija tapo žymiai geresnė. „Mate 10 Pro“ turi bene geriausias kameras rinkoje. Pradėkime nuo labai įspūdingo dinaminio kontrasto lygio – detalės puikiai matomos tiek šešėliuose, tiek ryškiame danguje, visos spalvos atvaizduojamos natūraliai. Tamsoje nuotraukos irgi fiksuojamos puikiai. Triukšmo visai nedaug, detalės matomos, šviesos „neišplaukia“, vaizdo fokusavimas veikia gerai.

Visgi „Mate 10 Pro“ kol kas vis dar bando išspausti daugiau detalių negu jų yra iš tikrųjų, todėl kartais nuotraukos atrodo kiek nenatūraliai. Tai turėtų būti ištaisyta programinės įrangos atnaujinimais.

Nustebino monochrominė kamera – taip, nespalvotų nuotraukų nefiksuosite kasdien, bet kai to reikės, ši kamera puikiai atliks savo darbą. Priartinimui ji kol kas padeda ne taip gerai, kaip norėtųsi, bet ir tai turėtų būti ištaisyta su programinės įrangos atnaujinimais. Jie jau padėjo pataisyti boka efekto (portreto režimo) kokybę – jeigu pirmosiomis dienomis užfiksuoti idealaus portreto buvo neįmanoma, po kelių atnaujinimų viskas veikia puikiai, nors ir ne taip gerai kaip „iPhone 8 Plus“ ar „Galaxy Note8“.

Kelis „Huawei Mate 10 Pro“ kameros pavyzdžius rasite paspaudę čia.

Baterija, neturinti lygių

4000mAh talpos baterija ir puikiai optimizuota „Android 8.0 Oreo“ operacinė sistema leidžia džiaugtis įspūdingais baterijos tarnavimo laiko rezultatais. Šio įrenginio baterijos jums turėtų pakakti net dvejoms pilnoms darbo dienoms, nebent savo telefonu įprastai naudojatės ypač intensyviai. Bet kuriuo atveju, „Huawei Mate 10 Pro“ pagal baterijos tarnavimo laiką lenkia visus savo konkurentus: „Samsung Galaxy Note8“, „Google Pixel 2 XL“, „iPhone 8 Plus“ ir kitus.

„Huawei Mate 10 Pro“ – puikus telefonas, bet sudomins tik kai kuriuos

„Huawei Mate 10 Pro“ yra tiesiog nuostabus – jis puikiai atrodo, turi kokybišką (nors ir ne idealų ekraną), įdomią programinę įrangą, vieną geriausių kamerų ir įspūdingą baterijos tarnavimo laiką. Tačiau šiek tiek sunku pasakyti kam šis telefonas yra skirtas. Ar tai pigesnė alternatyva „Note8“? Kažin – „Mate 10 Pro“ trūksta lenkto ekrano, „S-Pen“ ar kokio kito unikalaus priedo. Ar tai alternatyva „iPhone 8 Plus“? Galbūt. Ir net labai nebloga – „iPhone“ lenkiamas daugeliu aspektų. Tačiau derėtų nepamiršti, jog „iPhone 8 Plus“ šiemet domina retą, todėl jo alternatyva turėtų dominti dar mažiau žmonių.

Galime manyti, jog „Huawei Mate 10 Pro“ yra kaip „LG V30“ – visapusiškai geras, tačiau retą sudominantis įrenginys. Jeigu ieškote telefono su puikiu dizainu, naujausia programine įranga, idealiu baterijos tarnavimo laiku, labai gera kamera ir esate nieko prieš „EMUI“ vartotojo sąsają bei kelis kitus trūkumus, tokius kaip audio jungties nebuvimas, „Huawei Mate 10 Pro“ yra puikus pasirinkimas.

Aukščiausios klasės telefonų rinka yra tokia perpildyta, kad „Mate 10 Pro“ sunkiai atras savo vietą: „iPhone 8 Plus“ turi „iOS“, „Note8“ yra ypač unikalus, „V30“ puikiai tinka entuziastams, „Pixel 2 XL“ skirtas tiems, kas nori idealios programinės įrangos patirties, o štai „Mate 10 Pro“ tikslios auditorijos neturi. Bet jeigu skaitydami šią apžvalgą ir galvodami apie kitus galimus pasirinkimus vis dar neatmetėte galimybės įsigyti „Huawei Mate 10 Pro“, drąsiai pirkite šį nuostabų telefoną – tikrai nepasigailėsite.