Apžvalgos

„Huawei P10“ ir „P10 Plus“ charakteristikų apžvalga

„Huawei“ 2016 metais pasaulį nustebino su savo „Huawei P9“ – nuostabus dizainas, įspūdinga dviguba „Leica“ kamera, galingas procesorius ir, žinoma, konkurencinga kaina bei nuostabus kinų kompanijos marketingas. Pardavę daugiau kaip 9 milijonus „P9“ vienetų, „Huawei“ neužmigo ant laurų, ir šiemet, MWC 2017 parodos metu, Barselonoje, pristatė naujuosius „P10“ ir „P10 Plus“ – 2017-ų metų kompanijos flagmanus.

Kurdami dizainą „Huawei“ dviračio išrasti nebandė

„Huawei P9“ yra vienas iš solidžiausiai atrodančių praėjusių metų telefonų. Tuo pačiu kompanijai ir pavyko išsaugoti savo veidą – tą telefoną galima atpažinti iš toli. Su „P10“ ir „P10 Plus“ kinai nepersistengė ir panaudojo beveik identišką dizainą – tik pirštų atspaudų skaitytuvas perkeltas į priekinę dalį ir panaudota kitokia metalo tekstūra galinei telefono daliai. Beje, ta tekstūra gal ir neturi didelės reikšmės telefono išvaizdai, bet rankose jis guli žymiai maloniau!

Galite pasirinkti vieną iš dviejų dydžių

Kaip ir praeitais metais, šiemet ir vėl galite pasirinkti vieną iš dviejų ekranų dydžių – „P10“ turi 5.1 colio Full HD raiškos IPS-NEO ekraną, o „P10 Plus“ turi didesnės, QHD, raiškos 5.5 colių to paties tipo ekraną. Taigi, šiemet nebeliko skirtumo tarp ekranų tipų, skiriasi tik jų dydžiai. Kitos charakteristikos taipogi skiriasi visai nedaug: „Plus“ variantas gali turėti daugiau atminties, daugiau RAM, taip pat „P10 Plus“ gali pasigirti minimaliai geresne kamera (didesnė diafragma) ir, žinoma, 550 mAh didesne baterija. Taigi, pagrinde viskas priklauso nuo to, kokio dydžio telefono norite.

Kalbant apie charakteristikas...

Abu „P10“ šeimos nariai yra įspūdingi ir jie gali visais aspektais konkuruoti tiek su esamais, tiek su būsimais šių metų flagmanais. Šie du telefonai turi „Huawei Kirin 960“ aštuonių branduolių procesorių, kuris, esą, pagal galią gali lygiuotis su „Qualcomm Snapdragon 835“, kurį galimai turės ir „Samsung Galaxy S8“. Mažesnysis „P10“ gali turėti 32 arba 64GB vidinės atminties ir 4GB RAM, o „Plus“ variantas gali būti su 64GB vidinės ir 4GB operatyviosios atminties arba su 128GB vidinės atminties ir 6GB RAM. Jeigu vidinės atminties jums netyčia nepakaktų, galėsite ją praplėsti atminties kortele iki 256GB.

Kaip ir galima buvo tikėtis, naujieji „Huawei“ flagmanai turi „Android 7.0 Nougat“ su „EMUI 5.1“ vartotojo sąsaja. Šioje vietoje „Huawei“ pokyčių darė nedaug, tad naudotojų nuomonės išliks tokios pačios: jeigu mėgstate standartinę, „švarią“ „Android“ vartotojo sąsają, tai „EMUI“ jums nepatiks. Bet jeigu dievinate funkcionalumą, jūsų negąsdina kiek lėčiau gaunami atnaujinimai ir jums nerūpi, kad „Huawei“ vartotojo sąsaja šiek tiek primena ir „iOS“, tai „EMUI“ jums patiks.

Kameros – vienas iš svarbiausių „P10“ ir „P10 Plus“ privalumų

„Huawei P9“ turėjo nuostabias kameras, kurias kinų kompanija bendradarbiavo su vienu žinomiausių fotoaparatų ir objektyvų gamintoju, „Leica“. Vienas sensorius – įprastas, spalvotas, kitas – monochrominis, skirtas nuotraukų detalumui bei, žinoma, nespalvotoms nuotraukoms. Šis principas šiemet nesikeičia, „P10“ telefonai turi tuo pačiu principu veikiančias dvi „Leica“ kameras.

Naujieji „P10“ gali pasigirti dvejais kameros sensoriais – vienas yra 12 megapikselių spalvotas RGB sensorius su optine vaizdo stabilizacija, o antrasis – 20 megapikselių monochrominis jutiklis. Tiesa, „Plus“ variantas turi didesnę, f/1.8 diafragmą vietoje f/2.2 diafragmos įprastajame „P10“. Tai reiškia, jog „P10 Plus“ tamsoje gali fiksuoti kiek kokybiškesnes nuotraukas.

Ar naujųjų „P10“ kameros daug įspūdingesnės, negu pirmtakų? Didžiulio skirtumo nėra, labiausiai pajusite papildomos stabilizacijos privalumą (ypatingai filmuojant) ir, žinoma, pastebėsite šiokį tokį skirtumą fiksuojant nuotraukas tamsoje.

Abu telefonai taip pat turi naująjį portreto režimą, kurį įjungus telefonas stebi net 190 veido taškų, todėl asmenukės net ir tamsoje atrodo puikiai. Taip, vis dar naudojamas 8 megapikselių f/1.9 diafragmą turintis sensorius sensorius, kaip ir praeitais metais, bet kokybė – pastebimai geresnė!

Ar vertas dėmesio? Be jokių abejonių

Dar visai neseniai, maždaug 2014 metais, „Huawei“ tebuvo neblogas pigių telefonų gamintojas, o apie šios kompanijos flagmanus rimtai galvojo tik mažuma pirkėjų. Nebe tie laikai – „Huawei“ yra vienas iš žinomiausių ir populiariausių telefonų gamintojų, o naujieji „P10“ turi tikrai daug ką pasiūlyti. „Sony“ ir „HTC“ dabar atrodo tarsi nublokšti į šalį. Panašu, kad šiemet aukščiausios klasės „Android“ rinkoje dominuos „Samsung Galaxy S8“, „LG“ su savo „G6“ ir, žinoma, „Huawei“.

„Huawei P10“ šeima turi nuostabų dizainą, puikų ekraną (ne „AMOLED“, bet vis tiek įspūdingos kokybės), vieną galingiausių procesorių rinkoje, ganėtinai ilgai tarnaujančią bateriją (ypatingai tai galioja „Plus“ variantui) ir vieną iš inovatyviausių kamerų. Taigi, ar verta pirkti „P10“? Jeigu jūsų negąsdina „EMUI“ vartotojo sąsaja ir jeigu norite kažko labiau įprastai atrodančio, negu „LG G6“ ar „Galaxy S8“, bent vienas iš dviejų „P10“ jums gali tikrai patikti!