Apžvalgos

MWC 2018 paroda Barselonoje artėja. Joje turėtų būti pristatyta tikrai nemažai įdomių išmaniųjų telefonų, tačiau bent jau pagal esamus gandus atrodo, jog įdomiausias flagmanas šiemet bus ne iš „LG“ ar net „Samsung“, bet iš „Huawei“ – galimai jų naujasis „Huawei P20“ (arba „P11“) bus visiškai kitoks negu pirmtakai. Taigi, ko galime tikėtis?

Net trys variantai?

2017-aisiais „Huawei“ pristatė tris „P10“ variantus – įprastą „P10“, didesnį ir šiek tiek galingesnį „P10 Plus“ tikriems entuziastams, o norintiems mažesnio, pigesnio ir mažiau galingo telefono „Huawei“ turėjo „P10 Lite“. Visgi pastarasis telefonas netgi nelabai tinka flagmanų serijai ir teoriškai jo galima būtų netgi nepriskirti prie „P10“ šeimos.

Šiemet telefonų iš „P20“ serijos pavadinimai atrodys labai panašiai, tačiau naujasis „P20 Lite“ nuo kitų šios linijos įrenginių atsilikti turėtų minimaliai – tris telefonus turėtų skirti tik dydis, procesorius, ekrano tipas, kelios dizaino smulkmenos ir kamerų niuansai – nors visi trys telefonai, greičiausiai, turės net po tris kameras. Apie tai – šiek tiek vėliau.

Mažiausias „P20 Lite“ turės 1080 x 2244 raiškos ekraną, tuo tarpu kiti du įrenginiai galės pasigirti 1440 x 2992 raiškos ekranais. Beje, „P20 Plus“ ekranas užims praktiškai visą priekinę dalį, todėl pirštų atspaudų skaitytuvas bus nukeltas į galą, o „P20“ ir „P20 Lite“ atspaudų skaitytuvai bus priekyje – visai kaip „Mate 10“ bei „Mate 10 Lite“ atveju.

Tai bus tikri galiūnai

Tai – flagmanai, todėl nieko keisto, jog „P20“ ir „P20 Lite“ turės aukščiausios klasės „Kirin 970“ procesorių, randamą ir „Huawei Mate 10 Pro“. Visgi „P20 Plus“ gaus šiek tiek patobulintą „Kirin 975“ procesorių. Bet kuriuo atveju, nei vieno iš trijų telefonų būsimiems pirkėjams jaudintis nevertėtų – abu šie procesoriai yra nuostabūs ir ypač galingi. Net ir 2017-aisiais išleistas „Kirin 970“ yra ir bus vienas iš inovatyviausių procesorių rinkoje su 8 branduoliais, veikiančiais 2.8 GHz taktiniu dažniu ir dedikuotu neuroniniu procesoriumi (NPU).

Jeigu mėgstate naudotis daugybe programų vienu metu, bent jau kol kas interneto šaltiniai turi jums gerų naujienų – teigiama, jog visi trys telefonai turės net o 6GB RAM. Tiesa, nenustebkite, jeigu galiausiai paaiškės, jog „Huawei P20 Lite“ turės „vos“ 4GB RAM – juk tai turėtų būti šiek tiek pigesnis telefonas, be to, tiek operatyviosios atminties yra tikrai gana praktiškai kiekvienam naudotojui.

Trys kameros gale ir viena aukštos raiškos – priekyje

Deja, bet tai, kas mus domina labiausiai, iki šiol yra gana didelė paslaptis. Na, taip, kai kurios detalės yra aiškios, bet jos labiau intriguoja ir erzina negu informuoja. Žinoma, jog „Huawei“ vis dar dirba kartu su žinomu fotoaparatų gamintoju „Leica“ ir visi trys telefonai turės net po tris kameras gale. Kas iš to? Ką gi, visų pirma tai reiškia, jog savo telefonu galėsite fiksuoti net 40-ies megapikselių raiškos nuotraukas. Teisingai, 40 megapikselių. Greičiausiai tai bus daroma sujungiant trijų kamerų užfiksuotus kadrus į vieną. Iš tiesų, toks konceptas skamba ypač įdomiai, kadangi paskutinis tikrai įspūdingą kamerą turintis telefonas buvo „Nokia Lumia 1020“ su „Windows Phone“.

Taip pat šie telefonai turės ir 5x hibridinį priartinimą, kas reiškia, jog panaudojant visas tris kameras „Huawei P20“ telefonų naudotojai galės priartinti vaizdą be kokybės praradimo. Tam turėtų būti panaudojami visi trys sensoriai ir jų surenkami duomenys sujungiami į vieną kadrą. Panašiai veikia ir „Huawei P10“ priartinimas, tačiau „P20“ serijos telefonai naudos daug tobulesnę šios technologijos versiją.

Priekinė šios trijulės kamera galimai bus netgi 24 MP raiškos. Sunku patikėti? Tiesa – gali būti, jog tai yra melaginga informacija, kadangi retas šaltinis apskritai užsimina apie priekinę kamerą, bet iš kitos pusės – „Huawei“ nebūtų pirmas gamintojas, integravęs aukštos raiškos kameros sensorių į telefono priekį.

Bet ar turėsime „Face ID“?

„Huawei“ jau pademonstravo savo „Face ID“ prototipą dar pristatant „Honor 7X“ ir „Honor View 10“ telefonus, tačiau kompanija turi vieną gana didelę problemą – veikiantis prototipas yra gana didelis – tokio dydžio modulio paprasčiausiai nepavyktų įdėti į ploną išmanųjį telefoną.

Iš kitos pusės, nutekintuose brėžiniuose galima aiškiai matyti, jog „Huawei P20 Plus“ savo ekrane turės nedidelį iškirpimą, panašų į „iPhone X“. Be abejo, tai dar nieko negarantuoja. Blogiausiu atveju – „Huawei“ kuriamą „Face ID“ alternatyvą, ko gero, pamatysime bent jau naujos kartos „Mate“ telefonuose, jeigu kompanijai nepavyks jos integruoti į naujuosius „P20“.

Vietoje to „Huawei“ gali pasiūlyti kiek paprastesnę, mažiau komplikuotą alternatyvą, naudojančią tik priekinę kamerą – jeigu ji iš tiesų bus 24 MP raiškos, tai turėtų būti įmanoma ir visai nesudėtinga – juk „OnePlus“ sugebėjo integruoti gana paprastą, greitą ir pakankamai patikimą veido atpažinimo funkciją į savo „OnePlus 5T“.

Belieka tikėtis, jog „Huawei“ mūsų nenuvils

Šiemet „Huawei“ iš tiesų pasistengė – šiais laikais išlaikyti tiek daug paslapčių apie būsimą flagmaną yra gana sudėtinga – apie „iPhone X“ dar kelias savaites prieš pristatymą žinojome beveik viską, paslapčių apie „Galaxy S9“ liko taip pat visai nedaug. Tuo tarpu „Huawei P20“ serija vis dar išlieka šešėlyje – nors yra žinomi kai kurie dalykai, trūksta daugybės detalių, todėl intriga – didžiulė.

Galima drąsiai sakyti, jog visi tikisi labai daug – kai kurie IT ekspertai netgi viliasi, jog „Huawei P20“ telefonai bus įdomiausi šiemet. Įspūdingos charakteristikos, puikus dizainas, pribloškiantys ekranai ir, be abejo, netgi trys kameros. Visa tai skamba tarsi telefonų entuziasto svajonė, tačiau dabar lūkesčiai yra dideli. Ar „Huawei“ sugebės nenuvilti?