Apžvalgos

Vienas didžiausių metų renginių technologijų industrijoje ir didžiausias tokio tipo renginys Europoje, IFA 2017, jau baigėsi. Šio renginio metu pristatomi nauji buitinės technikos įrenginiai, kompiuteriai, kartais automobiliai ar dronai, tačiau, žinoma, nemažai kalbama ir apie telefonus bei nešiojamus įrenginius. Kas įdomiausia pasirodė mums? Trumpai aptarsime šiame tekste.

„LG V30“ – IFA 2017 bomba

„LG V30“ neabejotinai buvo IFA 2017 pagrindinė žvaigždė. Juk „LG“ yra didžiulis gamintojas, o „V30“ šiemet, ko gero, yra svarbiausias kompanijos telefonas, kadangi „G6“ šiek tiek nuvylė kai kuriuos dėl savo „Snapdragon 821“ procesoriaus. Ką gi, „V30“ yra geriausia, ką sugebėjo pasiūlyti „LG“. Šis telefonas turi didžiulį 6 colių OLED ekraną be kraštinių (todėl „V30“ fiziškai yra mažesnis už 5.5 colių ekraną turintį „OnePlus 5“), aukščiausios klasės Hi-Fi garso stiprintuvą, ypatingas fotografavimo ir filmavimo galimybes ir, žinoma, dvi įspūdingos kokybės kameras. Be to, „LG“ atsikratė antrojo ekrano, kuris daugeliui nelabai patiko. Vietoje jo – labiau patogus ir malonus naudoti programinis sprendimas. Tiek apie šį telefoną trumpai, o jeigu norite sužinoti kiek daugiau, apie „V30“ pristatymą esame parašę atskirą straipsnį.

„Motorola Moto X4“ – senosios serijos atgaivinimas

„Moto X“ serija kadaise buvo aukščiausios klasės serija, tačiau naujasis „Moto X4“ patenka į vidutinės-aukštesnės klasės kategoriją, kurią dar kiti vadina flagmanų žudikų kategorija. „Moto X4“ nelabai galėtų konkuruoti su įprastais flagmanais, tačiau tai nėra blogas telefonas. Jis turi įspūdingą dizainą, korpusą iš stiklo ir metalo, dvigubą galinę kamerą (su plataus kampo antrąja kamera, kaip „G6“ ar „V30“), „Snapdragon 630“. Kadangi „Snapdragon 630“ procesorius yra ganėtinai taupus, o 3000mAh, kuriuos turi „X4“, yra ganėtinai daug, galima tikėtis ir neblogo baterijos tarnavimo laiko. Apie „Moto X4“, kaip ir apie „LG V30“, esame parašę atskirą naujieną.

„Sony Xperia XZ1“ patiks tik „Sony“ fanams, „XZ1 Compact“ – norintiems mažo flagmano

„Sony“ flagmanus pristato kas pusę metų, tačiau jų dizainas beveik nesikeičia nuo 2013-aisiais pristatyto „Sony Xperia Z“. „Sony“ telefonai jau labai daug kam pabodo ir atrodo ganėtinai atgyvenę dėl savo didžiulių ekrano kraštų ir minimalių inovacijų dizaine. Bet tai nereiškia, kad „XZ1“ nepatiks niekam – naujasis flagmanas turi „Snapdragon 835“ procesorių ir naujausią „Sony“ kamerą. Įdomu tai, kad „XZ1“ Jungtinėse Valstijose bus be pirštų atspaudų skaitytuvo – mums tai gal ir neaktualu, bet toks trūkumas bent jau Amerikoje įkala paskutinį vinį į „XZ1“ karstą. Kaip ten bebūtų, šis „Sony“ flagmanas atrodo gana įdomiai ir turėtų patikti „Sony“ fanams dėl savo programinės įrangos, naujosios kameros ir spartos. Tačiau fanų „Sony“ stovykloje vis mažėja dėl visiškos stagnacijos dizaino srityje.

Tuo tarpu „XZ1 Compact“ atrodo kiek įdomesnis. Paskutinis kompaktiškas „Sony“ flagmanas buvo „X Compact“, tačiau jis turėjo gan žymiai prastesnes charakteristikas negu didesnis jo brolis. Tuo tarpu „XZ1“ grąžina „Sony Compact“ seriją prie jos šaknų. Tai yra 4.6 colių ekraną turintis įrenginys, kurio visos kitos charakteristikos yra identiškos „XZ1“. Tik gaila, kad „XZ1 Compact“ turi labai didelius ekrano kraštus – juk be jų šis telefonas būtų pasakiškai mažas! Tiesa, net ir dabar tai yra vienintelis pasirinkimas norintiems nediduko aukščiausios klasės „Android“ telefono, todėl galbūt „Sony“ pasirinkimas nenaudoti tokio tipo ekrano yra suprantamas.

„Sony Xperia XA1 Plus“ – norintiems geriausios kameros už nedidelę kainą

Naujasis „Xperia XA1 Plus“ nėra brangus telefonas ir jis negali pasigirti nei labai įspūdingu dizainu, nei charakteristikomis. Šis įrenginys turi 5.5 colių Full HD raiškos ekraną, gana žemos klasės „MediaTek P20“ procesorių ir „Android Nougat“ OS. Pagrindinis „XA1 Plus“ privalumas yra jo kamera – 23 megapikseliai ir f/2.0 diafragma su „Sony Steady Shot“ stabilizacija skamba ganėtinai neblogai. Galimai tai bus geriausią kamerą turintis telefonas savo kainų kategorijoje, kadangi kitu atveju tai – labai nuobodus ir neįdomus įrenginys.

„Samsung Gear Sport“ ir „Samsung Gear Fit 2 Pro“

„Samsung“ IFA 2017 metu pristatė du nešiojamus išmanius įrenginius. Pirmasis yra „Gear Sport“ – jis nekeičia „Gear S3“, bet labiau prideda dar vieną pasirinkimą sporto entuziastams. „Gear Sport“ yra šiek tiek mažesnis, todėl labiau tiks merginoms ar mažesnius riešus turintiems vaikinams. Visa kita veikia taip pat, kaip ir „S3“, tik „Gear Sport“ neturi LTE. Šio įrenginio kaina turėtų būti apie 300 eurų.

„Gear Fit 2 Pro“ apyrankė turi tą patį funkcionalumą, tačiau ji pasižymi net 5ATM vandens apsauga, todėl su „Fit 2 Pro“ galima drąsiai maudytis. Be to, ši apyrankė automatiškai nustato kokia veikla užsiimate. „Fit 2 Pro“ turi ir lenką „AMOLED“ ekraną, kelių dienų baterijos tarnavimo laiką ir tai yra tiesiog patogesnis bei lengvesnis įrenginys, kuris kainuoja mažiau. Tad jeigu jums tereikia sporto apyrankės, tai – puikus pasirinkimas.

„SanDisk“ 400GB talpos atminties kortelė

„SanDisk“ pristatė ir dar vieną naujovę, kuri buvo labai įdomi mūsų skaitytojams (kadangi rašėme apie ją atskirai) – 400GB talpos atminties kortelę, kuri šiuo metu yra didžiausia rinkoje. Ji kainuos apie 250 eurų, kas yra ganėtinai daug, bet jeigu jums reikia ypatingai daug atminties – investuoti verta.