Apžvalgos

Kokių naujovių galime tikėtis iš „Android O“ atnaujinimo?

„Android O“ pristatymas jau visai čia pat – jau kurį laiką turime taip vadinamą „Developer Preview“ versiją, o oficialią ir jau išbaigtą „Android O“ turėtumėme išvysti jau per artimiausias dvi ar tris savaites. Kaip visada, atnaujinimai sukelia daug diskusijų – „Android O“ gaus tikrai ne visi, o ne visi, gavę šį atnaujinimą, pajaus ir absoliučiai visus pokyčius, nes kai kurie gamintojai, tokie kaip „Xiaomi“, atnaujindami „Android“ versiją, pasinaudoja tik atnaujinimo vidiniais pakeitimais, o ne išoriniais. Tuo tarpu „Nexus“, „Pixel“, „Motorola“, „OnePlus“ ir kelių kitų gamintojų išmaniųjų telefonų naudotojai, kurių „Android“ sistemos nėra labai smarkiai modifikuotos, pajaus ir pamatys kiekvieną pakeistą smulkmeną. Kaip ten bebūtų, ką naujo pamatysime „Android O“ atnaujinime? Tą pabandysime apžvelgti šiame straipsnyje.

Fono procesų limitavimas ir geresnis baterijos tarnavimo laikas

„Android O“ leis fone veikti žymiai mažesniam kiekiui procesų negu iki šiol. Ką tai reiškia? Žymiai geresnį baterijos tarnavimo laiką budėjimą režime. Naujoji OS versija limituos įvairių procesų fone kiekį: lokacijos atnaujinimus, siuntimus, interneto naudojimą ir t.t. Nuo to „Android“ naudotojų patirtis turėtų tik pagerėti, tačiau programėlių kūrėjams viskas taps šiek tiek labiau komplikuota. Tiesa, tai yra labai lauktas atnaujinimas, kadangi iki šiol „Android“ naudotojai „iOS“ galėjo tik pavydėti fono procesų tvarkymo ir, žinoma, baterijos tarnavimo laiko budėjimo režime.

Vaizdo vaizde režimas

Iki šiol „Android“ standartiškai turėjo tik dviejų langų režimą, tačiau nuo šiol ši OS turės ir vaizdo vaizde režimą, kuomet tam tikrus OS elementus (pavyzdžiui, vaizdo įrašų grotuvą) galėsite naudoti bet kokio dydžio lange, kuris galės būti bet kurioje telefono ekrano vietoje. Žinoma, tai pravers tik didesnius ekranus turintiems telefonams, tačiau vis tiek džiugu, jog vis atsiranda naujų galimybių naudotis keliomis programomis vienu metu telefone.

Vizualiai supaprastinti meniu

Jeigu naudojate vieną iš „Android“ telefonų be specialių gamintojų OS apvalkalų (tokių kaip „Samsung TouchWiz“ ar „Huawei EMUI“), šį pakeitimą tikrai pastebėsite – „Android O“ sistemoje visi meniu bus šiek tiek pakeisti ir supaprastinti. Pavyzdžiui nustatymų meniu vietoje 24-ių parinkčių turėtų pasilikti beveik dvigubai mažiau. Todėl „Android O“ atrodys dar paprasčiau ir minimalistiškiau, tačiau gali nukentėti naudojimo paprastumas – juk kai kurie nustatymai gali būti „nukišti“ gana giliai po keliais meniu sluoksniais.

Pranešimų filtrai ir tildymas

„Android“ ir iki šiol turėjo ganėtinai plačias pranešimų valdymo galimybes, tačiau nuo šiol pranešimai bus netgi rūšiuojami į kategorijas – perspėjimai, įprasti pranešimai, ekranų nuotraukos, atmintis ir t.t. Ir naudotojai galės užtildyti vieno ar kito tipo pranešimus, kai tik to reikės, todėl tai leis gana paprastai užtildyti būtent tokius pranešimus, kurie jūsų nelabai domina. Tokia funkcija gali tikrai praversti tam tikrais atvejais.

Hi-Fi garsas per Bluetooth

„Google“ bendradarbiaudami su „Sony“ patobulino garso perdavimą per Bluetooth ryšį. „Sony“ padėjo į „Android O“ integruoti LDAC (garso dekodavimo technologiją iš „Sony“) technologiją, todėl garsas per Bluetooth nuo šiol bus dar kokybiškesnis. Turint omeny, kad daugelis naujausių flagmanų gavo ir Bluetooth 5.0, panašu, kad garsas per šį belaidį ryšį jau greitai bus toks pat kokybiškas, kaip ir per laidą.

Pranešimų ženkleliai ant ikonų

„iPhone“ jau senokai ant aplikacijų ikonų turi pranešimų ženklelį su tiksliu pranešimų skaičiumi iš būtent tos aplikacijos, tad nieko nuostabaus, jog panašią, nors ir ne visai identišką, funkciją gaus ir „Android“ – juk šios OS nuolat skolinasi funkcijas vienas iš kitos. Na, pranešimų skaičiaus „Android“ ženkleliuose nebus, tačiau jie parodys, jog pranešimai yra iš vienos ar kitos aplikacijos, o tai kažkiek pagyvins „Android“ namų ekraną.

Prisitaikančios ikonos

Tvarką „Android“ namų ekranuose padės palaikyti ir dar viena nauja „Android O“ funkcija – prisitaikančios ikonos. „Android“ programėlių programuotojams tereikės nupaišyti vieną ikoną, o „Android“ automatiškai pasirūpins, karpymu ir lygiavimu, kad visos jūsų aplikacijų ikonos turėtų bendrą dizainą.

Išmanus teksto žymėjimas

Kopijavimas ir įklijavimas nėra labai sudėtingas procesas, tačiau juk tai yra sena technologija – turėtų pasirodyti kažkas šiuolaikiškesnio, tiesa? Taip! „Android O“ turės specialią išmanią teksto žymėjimo funkciją – pažymėję namų adresą, jums prireiks vos vieno papildomo paspaudimo norint patekti į „Google Maps“, o pažymėję telefono numerį, prireiks vieno prisilietimo iki skambučio.

Taigi, panašu, kad „Android O“ bus didžiausias „Android“ OS atnaujinimas nuo „Android 5.0 Lollipop“ laikų. Kada atnaujinimas pasirodys kiekviename telefone pasakyti negalime, tačiau laukti yra ko!