Apžvalgos

„OnePlus 5“ apžvalga: tai yra „iPhone“ su „Android“, bet tai – nebūtinai blogai

„OnePlus“ gamintojas yra žinomas todėl, kad ši kompanija yra pagaminusi kelis žymiuosius „flagmanų žudikus“, kurie tokį vardą užsitarnavo dėl savo žemos kainos, tačiau beveik niekuo neatsiliekančių charakteristikų. Šiemet situacija šiek tiek kitokia – „OnePlus 5“ kainuoja tiek pat, kiek „LG G6“ bei „Huawei P10“, ir yra nedaug pigesnis už „Galaxy S8“, „HTC U11“ ir kitus flagmanus. „OnePlus“ šįkart pabandė sukurti telefoną beveik be kompromisų.

Dizainas, skatinantis užsidėti dėklą

„OnePlus“ yra entuziastams skirtas prekės ženklas, o entuziastai ir „Android“ fanai dažniausiai nelabai mėgsta „iPhone“. Ir apskritai, retas žmogus nori turėti „iPhone“ kopiją, nes kopiją turėti tiesiog yra gėda. Deja, bet „OnePlus 5“ galime pavadinti „iPhone 7 Plus“ kopija. Taip, „OnePlus“ gaminys yra vos vos kitokios formos, nugarėlė yra šiek tiek labiau išlenkta, o priekyje esantis namų mygtukas (su puikiu pirštų atspaudų skaitytuvu) nėra apskritas, tačiau čia skirtumai ir baigiasi. Spalvos, antenų linijos, panaudotas aliuminis ir netgi kameros bei blykstės pozicija yra identiška „iPhone 7“.

Vienintelis dalykas, kurį galime rekomenduoti „OnePlus 5“ pirkėjams, nenorintiems „iPhone 7“ išvaizdos, yra dėklai. „OnePlus“ turi gana neblogą pasiūlą iš medžio, silikono ir karbono, tad nusivilti neturėtumėte – dėklai gražūs ir ploni. Be to, tai bus ir papildoma apsauga jūsų įrenginiui.

Ekranas yra ryškus, kontrastingas, bet nei lenktas, nei be kraštų

2017-aisiais daugelio gamintojų telefonų ekranai neturi kraštų arba yra bent jau lenkti – „Samsung Galaxy S8“, „LG G6“, „iPhone 8“ ir t.t. Visgi „OnePlus 5“ turi paprastą Full HD raiškos „AMOLED“ ekraną. Be to, kad jis paprastas, daugiau nieko blogo pasakyti ir negalima – „AMOLED“ technologija, kaip visada, džiugina akis. Na, o jeigu jums nepatinka lenkti ekranai, „OnePlus 5“ yra tobulas pasirinkimas jums!

„Android“ šiame telefone tiesiog skraido

Faktas – „OnePlus 5“ yra sparčiausias telefonas pasaulyje. Tą įrodė ir „PhoneBuff“ testas. Testą darė ir kiti, tačiau „PhoneBuff“ tokio tipo testus daro jau senokai, ir iki šiol nei vienas „Android“ įrenginys nebuvo aplenkęs „iPhone“. Žinoma, bet koks kitas rezultatas būtų ganėtinai nuviliantis – „OnePlus 5“ turi „Qualcomm Snapdragon 835“ procesorių, net 8GB RAM (arba 6GB, jeigu renkatės pigesnę versiją) ir UFS 2.1 atmintį, o juk tokių charakteristikų neturi net kai kurie kompiuteriai.

Visgi ne viskas priklauso nuo „OnePlus 5“ vidinių komponentų – „OnePlus“ jau nuo pat susikūrimo pradžios žinomi už savo optimizacijas – kompanija naudoja beveik standartinę „Android“ versiją be didelių pakeitimų. Taip stengiamasi išlaikyti idealią spartą ir baterijos tarnavimo laiką.

Ar tai reiškia, jog „OnePlus 5“ nerasite jokių ypatingų funkcijų? Rasite, tačiau nebūsite jomis perkrautas – šiame telefone yra ir skaitymo režimas, ir visada įjungto ekrano funkcija, ir valdymas gestais, itin ilgų ekrano nuotraukų darymo galimybė ir t.t. Iš esmės, „OnePlus“ programinėje įrangoje rasite viską, ko jums gali prireikti ir nieko, kas yra visiškai nenaudinga. Jeigu jums patinka didžiulis „Samsung“, „Huawei“ ar „LG“ funkcionalumas, gal šis telefonas nėra jums. Tačiau jeigu dievinate paprastumą ir spartą, „OnePlus“ lygiuojasi su „Google Pixel“ ir „Apple iPhone“, o tai daug kam yra tiesiog nuostabu.

Kameros, galinčios konkuruoti su kitais flagmanais

„OnePlus“ silpnoji vieta visada buvo kamera. Ne, ji niekada nebuvo tragiška, bet ji ir niekada negalėjo konkuruoti su tikraisiais flagmanais. Šiemet prie flagmanų „OnePlus“ priartėjo ne tik savo kaina, bet ir kameros kokybe. Tiksliau, kamerų.

„OnePlus 5“ turi dvi kameras – viena yra 16MP raiškos įprasta, o kita – 20MP priartinimui. Visų pirma – ar antroji kamera yra naudinga? Daug kas pasakytų, kad ne, bet iš tiesų nemažai priklauso nuo to, kaip planuojate tą kamerą naudoti – jeigu dažnai fotografuojate gamtą, architektūrą ar žmones gatvėje, antroji kamera gali ypatingai dažnai praversti. Tiesa, ir pats „OnePlus 5“ kartais nenaudoja antrosios kameros, nes ji nėra tinkama fotografavimui tamsoje – tokiu atveju naudojamas skaitmeninis priartinimas.

Na, o pagrindinė kamera turėtų jus džiuginti praktiškai visada – ir šviesoje, ir tamsoje. Taip, ji be optinės vaizdo stabilizacijos ir kartais (ypatingai tamsoje) tai gali sutrukdyti, bet daugeliu atveju jums jos pakaks ir daugeliu atveju „OnePlus 5“ eina koja kojon su „Galaxy S8“, „Huawei P10“ ar „Google Pixel“, neretai juos ir aplenkia.

Mėgstantys filmuoti irgi gali apsidžiaugti – tai yra vienas geriausių pasirinkimų rinkoje filmavimui tiek Full HD, tiek 4K. „OnePlus“ neseniai išleido atnaujinimą, kuris įjungia stabilizaciją filmuojant ir 4K, todėl vaizdas bus stabilus visais atvejais.

Priekinė kamera konkurentus lenkia – „Galaxy S8“, „Xiaomi Mi6“, „LG G6“, „iPhone 7“ – neatsilaiko nei vienas. Kažkokiu būdu „OnePlus 5“ priekinė kamera tiesiog tobulai tvarkosi su dinaminiu kontrastu, baltos spalvos balansu ir detalumu. Tiesiog nuostabu.

Baterija tiesiog vidutiniška ir jūsų nenustebins

„OnePlus 5“ turi 3300mAh talpos bateriją – ganėtinai vidutinės talpos, lyginant su kitais flagmanais rinkoje. Iš tiesų, „OnePlus“ tikrai galėjo įdėti ir didesnę bateriją, tačiau yra kaip yra – naujausio „OnePlus“ modelio pirkėjams teks tenkintis vidutinišku baterijos tarnavimo laiku. Vienintelis ne vidutiniškas šios baterijos aspektas yra jos įkrovimo laikas – naudojant specialią „OnePlus“ kurtą „Dash Charge“ krovimo technologiją, „OnePlus 5“ bus pilnai įkrautas per maždaug valandą ir 15-20 minučių. Testai yra įrodę, jog „Dash Charge“ yra šiuo metu sparčiausias telefono krovimo būdas rinkoje. Be to, kraunamas telefonas ir nekaista!

„OnePlus 5“ yra „Android“ rinkos „iPhone“ už mažesnę kainą

Taigi, ar verta pirkti „OnePlus 5“? Jeigu taupote pinigus arba tiesiog ieškote „iPhone“ atitikmens „Android“ rinkoje – taip. Jeigu nenorite rinktis telefono, kuris atrodo neoriginaliai, norite naujausių inovacijų arba nemėgstate standartinės „Android“ vartotojo sąsajos – rinkitės „Galaxy S8“, „Huawei P10“ ar kitą telefoną. „OnePlus 5“ neabejotinai yra „Android“ pasaulio „iPhone“ – tiek pagal išvaizdą, tiek pagal veikimą ir filosofiją. Vieniems tai gali patikti, kitiems – nelabai.