Apžvalgos

Šį pirmadienį dalyvavome „Samsung Galaxy Note8“ pristatyme Lietuvos žurnalistams. Kaip žinia, „Galaxy Note8“ yra telefonas, kurio visame pasaulyje buvo laukta su nekantrumu, o Europoje netgi dar labiau. Kodėl? Ką gi, „Note7“ patyrė dėl fiasko su sprogimais, o „Note 5“ Europos apskritai nepasiekė, nes tuo metu „Samsung“ galvojo, kad Europai „Note“ serijos tiesiog nereikia. Taigi, kokie mūsų pirmieji įspūdžiai su „Note8“?

Dizainas, kuris pribloškia

„Samsung Galaxy Note8“ savo rankose teko laikyti maždaug dvi valandas – tiek, kiek truko pristatymas ir diskusija su „Samsung“ komanda. Tai yra bene įspūdingiausias visų laikų telefonas – jeigu „Galaxy S8“ kai kuriems nepatiko dėl savo šiek tiek aptakių formų, tai „Note8“ tikrai patiks visiems – tai labai simetriškas, griežtų formų, tačiau vis dar labai elegantiškas ir prašmatnus telefonas. Jis stebėtinai gerai guli rankoje ir nėra toks jau didelis! Gaila, kad stiklinė telefono nugarėlė smarkiai tepasi, bet tokie jau tie stikliniai telefonai.

Kol kas „Note8“ bus prieinamas juodos ir auksinės spalvų, tačiau „Samsung“ atstovybės Lietuvoje vadovas Simonas Skupas asmeniškai pažadėjo, jog iki naujų metų šis klausimas bus išspręstas ir mūsų šalyje atsiras ir didesnis „Note8“ spalvų pasirinkimas.

Ryškiausias ir tiesiog kokybiškiausias ekranas rinkoje

Kaip ir galima buvo tikėtis, „Note8“ ekranas yra geriausias visoje telefonų rinkoje. Šis ekranas pasiekia net 1200 nitų ryškumą, jis yra labai detalus, o spalvos yra labai raiškios. Tiesiog įspūdinga. Žinoma, „Samsung“ šiuo aspektu pirmauja jau daugybę metų, tad tai nėra kažkas labai netikėto.

„S-Pen“ yra ne įprastas „stylus‘as“, bet tarsi tikras tušinukas

„S-Pen“ pagaliau pasiekė tą lygį, kai jau jį galima lyginti su tikru pieštuku ar tušinuku. Tai yra tvirtas, patogus ir puikiai veikiantis priedas – pagaliau ekranas visiškai nevėluoja atvaizduoti to, kas yra piešiama, pagaliau ekranas puikiai reaguoja į spaudimo stiprumą. Tiesiog nuostabu. Funkcionalumas taip pat pravers kiekvienam – greitų užrašų funkcija gali būti naudinga norint užsirašyti kažkieno telefono numerį ar tiesiog į galvą šovusią idėją, ir apskritai, „S-Pen“ gali būti naudingas ir tiesiog naršant internete ar atliekant kitas operacijas, ne tik norint kažką užsirašyti. Ar „Note8“ gali būti naudojamas piešiniams? Teoriškai – taip, bet praktiškai toks naudojimas nėra labai realus. Visgi jeigu esate užsiėmęs žmogus ir dažnai telefonu veikiate kažką rimtesnio negu tiesiog „Facebook“ naršymas, „S-Pen“ jums neabejotinai pravers.

Programinė įranga beveik identiška „S8“

„Galaxy Note8“ naudoja „Android Nougat“ OS su „TouchWiz“ apvalkalu. Nieko naujo ten nepamatysite, išskyrus „S-Pen“ funkcijas ir kelis papildymus, susijusius su daugiaprograminiu režimu. Tiesa, tie papildymai yra labai malonūs – štai, pavyzdžiui, vienu prisilietimu galite įjungti dvi programas ir turėti jas įjungtas viename ekrane. Vėlgi, tai naudinga funkcija intensyviems naudotojams.

Geriausia telefono kamera pasaulyje?

Nors „Note8“ galėjome pasibandyti tik viduje, įspūdis kol kas tikrai geras. Kameros pavyzdžių nepateiksime, nes mūsų bandyti „Note8“ buvo prekybai neparuošti prototipai su neužbaigta programine įranga (greitai turėtumėme gauti prekybai paruoštus įrenginius, tad laukite apžvalgos), tačiau net ir su ta neoficialia programine įranga „Note8“ kameros veikė įspūdingai. Priartinimas veikia įspūdingai, optinė vaizdo stabilizacija smarkiai padeda visose situacijose, o „Live Focus“ funkcija, panaši į „Apple“ portreto režimą, veikia geriau negu bet kurio kito gamintojo panašus bandymas uždėti boka efektą.

Telefonas, kuris vertas savo kainos

Nors telefoną kol kas nagrinėjome labai neilgai (greitai turėtumėme gauti modelį ilgesniam testavimo laikotarpiui), galime drąsiai teigti, kad jis yra vertas savo, pripažinkime, aukštos kainos. Ar jums jo reikia? Tai jau kitas klausimas, kurį atsakyti galite tik patys. Tai yra įrenginys be kompromisų ir netgi papildomais bonusais, tokiais kaip „S-Pen“ rašiklis ar dviguba galinė kamera.

Visgi jeigu „Note8“ jus domina, siūlome paskubėti ir padaryti išankstinį užsakymą iki šios dienos (rugsėjo 14-os) vidurnakčio – tokiu atveju nemokamai gausite ir „Samsung DeX“ priedą, kurio vertė yra net 149 EUR. Tikrai verta! Na, o jeigu dar abejojate, laukite mūsų išsamios „Samsung Galaxy Note8“ apvžalgos.