Apžvalgos

„Samsung Galaxy S8+“ prieš „Huawei P10 Plus“: grandų dvikova

„Android“ rinkoje šiuo metu dominuoja du gamintojai: „Samsung“ iš Pietų Korėjos ir „Huawei“ iš Kinijos. Kaip ir kasmet, abi kompanijos šiemet išleido po flagmaną. „Samsung“ turi „Galaxy S8“ ir „S8+“, o „Huawei“ turi „P10“ ir „P10 Plus“. Nusprendėme išbandyti ir palyginti abu pliusinius, didesnius ir šiek tiek pranašesnius telefonų variantus. Renkatės vieną iš dviejų? Tuomet paskaitykite šią apžvalgą.

Du visiškai skirtingi žvilgsniai į dizainą

„Galaxy S8+“ ir „P10 Plus“ atskirti visiškai nesunku. „Samsung“ savo flagmaną pagamino iš stiklo ir metalo, ekranas lenktas, telefono nugarėlė taip pat. Šis korėjiečių gaminys yra subtilių formų – netgi atsisakyta ekrano kampų, jie buvo užapvalinti. Tai unikalus telefonas, kurį galima būtų atpažinti bet kur, tačiau jis nėra labai patvarus (nors ir naudojamas „Gorilla Glass 5“ stiklas, jis kaip magnetas traukia pirštų atspaudus.

Kalbant apie juos, pirštų atspaudų skaitytuvas šiame telefone yra tiesiog tragiškoje vietoje. Jis – gale, prie pat kameros, todėl dažnai jį bus sunku pasiekti ir atskirti nuo kameros. Ne pats tobuliausias „Samsung“ telefonas ergonomine prasme, bet pripažinkime – atrodo jis tikrai stulbinamai.

„Huawei P10 Plus“ yra visiškai kitoks. Tai telefonas, kokį mes jau esame įpratę matyti. Jokių žaidimų su lenku ekranu ar medžiagomis. Stiklinis priekis, metalinė nugarėlė – tik kameros zona yra padengta stiklu. Tai subtilus, išskirtinis, griežtų formų telefonas. Jis yra patvaresnis, ne taip traukia pirštų atspaudus, o ir skaitytuvas yra daug patogesnėje pozicijoje.

Tačiau tai yra tai, ką mes jau matome kelis metus iš eilės. Galima sakyti, kad „Huawei“ nebandė išrasti dviračio iš naujo, bet būtent tas bandymas ir jaudina paėmus „Galaxy S8+“ į rankas. Paėmus „P10 Plus“ jaučiamas tik kokybės, solidumo ir užtikrintumo jausmas.

„P10 Plus“ ekranas yra geras, bet „Galaxy S8+“ – tiesiog tobulas

„Samsung Galaxy S8+“ turi 6.2 colių 1440 x 2960 raiškos ekraną. Tai lenktas „Super AMOLED“ ekranas, turintis 18.5:9 kraštinių santykį. T.y. jis yra šiek tiek ilgesnis negu įprastai. Ir tai yra neabejotinai nuostabiausias telefono ekranas pasaulyje. Jis nepakartojamas ir idealus visur: tamsoje, ryškioje dienos šviesoje, vaizduojant juodą foną, raudoną gėlę ar bet ką kitą. „Galaxy S8+“ turi neaplenkiamą ekraną. Ir neapsigaukite dėl jo dydžio – nors „S8+“ turi daug didesnį ekraną, pats telefonas savo dydžiu nedaug lenkia konkurentą.

„P10 Plus“ pirkėjai dėl ekrano irgi neturėtų jaudintis per daug. 5.5 colių įprastesnės 1440 x 2560 raiškos IPS ekranas yra puikus. Jis, kaip ir „S8+“ ekranas, puikiai matomas bet kokioje aplinkoje. Tiesiog jis šiek tiek mažiau ryškus, jis nėra toks kontrastingas. Lyginant su kitais konkurentais iš „Apple“, „LG“ ar „HTC“ stovyklos, „P10 Plus“ nenusileistų ir net aplenktų konkurentus. Ne „P10 Plus“ ekranas yra prastas, o „Galaxy S8+“ ekranas yra tiesiog tobulas ir neaplenkiamas.

Sparta „Huawei“ pusėje, programinė įranga – „Samsung“

Abu lyginami įrenginiai naudoja „Android 7.0 Nougat“ su savo skirtingomis vartotojo sąsajomis – „Huawei EMUI“ ir „Samsung TouchWiz“. „Samsung“ panaudojo aštuonių branduolių „Exynos“ procesorių su 4GB RAM, „Huawei“ – aštuonių branduolių „Kirin“ procesorių su 6GB RAM (perkant 128GB versiją).

Realiame gyvenime abu šie telefonai veiks identiškai sparčiai – taip, teoriškai „Huawei P10 Plus“ gali paleisti daugiau programų vienu metu, bet abejoju, kad artimiausiu metu kas nors telefone naudosis keliomis dešimtimis programų vienu metu. Tad sparta yra „Huawei“ pusėje, bet tik teoriškai.

Programinė įranga geresnė iš „Samsung“ pusės – ši kompanija yra integravusi šiek tiek daugiau funkcionalumo, „TouchWiz“ yra paprastesnė ir išmanesnė vartotojo sąsaja. Ir, be abejo, ji yra daug gražesnė.

„Huawei EMUI“ primena „iOS“, turi nemažai nereikalingų funkcijų. Nors ir „TouchWiz“ tokių funkcijų turi, „EMUI“ jų yra daugiau. „Huawei“ UI nėra blogiausia rinkoje, tačiau ji nelenkia net ir „TouchWiz“.

Kameros pasirinkimas šįkart yra labai asmeniškas

Dar 2016 metais flagmanų kamerų skirtumai buvo ganėtinai ryškūs ir kameros pasirinkimas paprastai būdavo priklausomas tik nuo kokybės. Šiemet viskas šiek tiek kitaip. „Samsung Galaxy S8+“ turi vieną 12 megapikselių galinę kamerą, kuri gali fiksuoti nuotraukas stabiliai kokybiškai ir dienos šviesoje, ir aklinoje tamsoje. Fokusavimas, baltos spalvos balansas, viskas tiesiog puiku. Tik kai kuriems gali nepatikti kartais nenatūraliai ryškios spalvos. Su „S8+“ fiksuotas nuotraukas rasite paspaudę čia.

Tokiu atveju rekomenduojame rinktis „P10 Plus“ su dvejomis kameromis gale: viena 20MP ir kita 12MP. „P10 Plus“ fiksuoja maždaug tokio paties detalumo nuotraukas, tik štai jų spalvos yra žymiai natūralesnės, o detalumas yra tik fiksuojamas, o ne kuriamas, kaip kartais pasitaiko su „Galaxy S8+“. Be to, su „P10 Plus“ galėsite naudoti daug įvairiausių funkcijų ir efektų, kuriuos galima naudoti tik turint dvi kameras. Su „P10 Plus“ fiksuotas nuotraukas rasite paspaudę čia. Taigi, turėsite rinktis, ar norite natūralumo ir funkcionalumo, ar ryškių, gyvų ir visada kokybiškų nuotraukų.

Didesnės talpos baterija ar belaidis krovimas?

„Samsung Galaxy S8+“ turi 3500mAh talpos bateriją, tačiau ji palaiko bevielį krovimą. Lietuvoje šia funkcija naudojasi nedaug kas, todėl galimai jus labiau domins šiek tiek didesnės talpos, 3750mAh, bateriją turintis „Huawei P10 Plus“. Nors baterijos tarnavimo laiko skirtumo beveik nepajausite, tas skirtumas yra egzistuojantis.

Viskas atsiremia į jūsų poreikius

Taigi, kuris telefonas geresnis? Geresnio telefono čia, ko gero, nėra. Netgi negalime jums pateikti vieno tikslaus „S8+“ ar „P10 Plus“ pirkėjo paveikslo, kadangi nei vienas telefonas nėra nuobodus, abu jie turi tam tikrų inovacijų. Tad galbūt galutinį sprendimą nulems 100 eurų mažesnė „Huawei P10 Plus“ kaina? Kaip ten bebūtų, įsigiję bet kurį iš šių dviejų telefonų, tikrai nepasigailėsite.