Apžvalgos

Mobilių VR įrenginių rinkoje šiuo metu didžiausi žaidėjai yra „Google“ su savo „Daydream“ ir „Samsung“ su „Gear VR“. Tiesa, „Gear VR“ sulaukia žymiai didesnio dėmesio paprasčiausiai dėl to, kad „Samsung“ telefonai yra populiariausi „Android“ rinkoje. Na, o jeigu turite vieną iš „Samsung“ įrenginių ir galimai svarstote įsigyti naująjį „Gear VR“, skaitykite toliau.

Dizainu „Samsung“ nestebina

„Samsung Gear VR“ atrodo nelabai unikaliai ir primena bet kurį kitą mobilų VR įrenginį. Žinoma, „Gear VR“ yra aukštesnės kokybės ir patogesnis, bet jeigu dėl kažkokios priežasties jums labai rūpi jūsų VR įrenginio dizainas, „Gear VR“ nėra tobulas pasirinkimas, nes „Google Daydream“ atrodo daugybę kartų geriau.

Tiesa, su „Samsung Gear VR“ gausite ir valdymo pultelį, kuris savotiškai primena „HTC Vive“ pultelį. Jis yra nedidelis ir labai patogus naudoti, juo galėsite valdyti praktiškai viską: naršyklę, žaidimus, meniu ir t.t. Vienintelis šio pultelio realus trūkumas yra baterijos – naudojamos įprastos AAA baterijos, todėl pultelio krauti negalėsite.

Programinė įranga gana paprasta, pilna funkcijų

„Samsung Gear VR“ rinkoje debiutavo dar 2015-aisiais ir tai buvo vienas pirmųjų tokio tipo VR įrenginių, tad nieko nuostabaus, jog „Gear VR“ programinė įranga jau yra smarkiai patobulinta, o šiai platformai sukurtų aplikacijų ir žaidimų yra daugiau negu įmanoma išbandyti per kelis metus.

„Gear VR“ galėsite naudoti praktiškai viskam – naršymui internete, filmams, „YouTube“ ar net tokiems žaidimams kaip „Minecraft“. Vienintelė bėda – už labai daug ką teks mokėti papildomus pinigus, nors jeigu turėjote pinigų „Galaxy S8“ ir „Gear VR“, galbūt rasite kelis eurus ir aplikacijoms.

„Samsung“ turi neabejotinai didžiausią programėlių pasirinkimą net jeigu lygintumėme „Gear VR“ su įprastais VR įrenginiais ir tai yra neįtikėtina. Praktiškai visų aplikacijų valdymas yra patogus ir galimas naudojant pridėtą kontrolerį – tik kai kur reikia naudoti ir galvos judesius, tačiau tai dažniausiai galioja senesnėms programėlėms.

Apskritai, „Gear VR“ veikia tobulai. Tiesa, patirtis priklauso nuo to, kokį telefoną naudojate. Bet bent jau su „Samsung Galaxy S8+“, turinčiu „Exynos 8895“ ir 4GB RAM, patirtis yra tiesiog ideali, o 2960 x 1440 raiškos „S8+“ ekranas yra pakankamai aukštos raiškos, kad visi pikseliai per daug nenukreiptų dėmesio naudojantis įrenginiu ir neerzintų. Visgi, kaip ir minėjome, labai svarbus jūsų naudojamas telefonas – tikime, jog naudojant senesnį įrenginį (kadangi „Gear VR“ palaiko daugelį iki dviejų metų senumo „Samsung“ įrenginių) patirtis gali būti šiek tiek prastesnė.

Džiugu bent tiek, kad nepriklausomai nuo jūsų naudojamo telefono, prijungti valdymo pultelį prie telefono yra itin paprasta ir patogu – procesas primena „Apple AirPod“. Na, toks jau yra savos, uždaros ekosistemos pliusas.

Geriausias įrenginys norintiems pradėti gyvenimą su VR

Naujasis „Gear VR“ nuo senojo pasikeitė ne taip ir daug. Ir nepaisant šio ar kito fakto, jog „Daydream“ iš „Google“ yra daug mažesnis ir gražesnis, galima drąsiai teigti, jog „Samsung Gear VR“ yra geriausias pasirinkimas tiems, kas jau turi „Samsung“ telefoną ir nori įsitraukti į VR pasaulį. Kiti VR įrenginiai, tokie kaip „Oculus Rift“ ar „HTC Vive“ vis dar nėra pritaikyti masiniam naudojimui, o „Gear VR“ yra būtent toks ir tai atsispindi kiekvienoje šio įrenginio detalėje.

„Gear VR“ jau vertas dėmesio vien dėl savo judesių kontrolerio, kuris labai smarkiai supaprastina įrenginio valdymą. Nors programėlių, kurios jau palaiko šį „Gear VR“ priedą, dar nėra labai daug, viskas klostosi labai neblogai – „Gear VR“ populiarumas yra milžiniškas, o tai jau savaime skatina programėlių kūrėjus kurti specialias programas.

Taigi, jeigu turite „Samsung“ telefoną ir norite VR įrenginio, rinkitės „Gear VR“. Jeigu „Samsung“ telefono neturite, rinkitės kitas alternatyvas, tačiau nepirkite „Samsung“ telefono vien dėl virtualios realybės – VR pasaulis dar nėra tiek išsivystęs, kad dėl jo būtų verta netgi keisti telefoną.