Apžvalgos

Šiandien „Apple“ surengė pirmąjį renginį „Steve Jobs Theater“ salėje, kuri yra sukurta būtent „Apple“ įkūrėjo garbei. Simboliška, jog renginys prasidėjo būtent paties Steve Jobs žodžiais, o pristatyti produktai buvo trys nauji „iPhone“ – šiai itin populiariai telefonų serijai yra jau 10 metų. Taip pat Kupertino kompanija parodė ir naują „Apple Watch“ laikrodį. Dėl visų šių priežasčių šis renginys yra ypatingai svarbus „Apple“, šios kompanijos fanams ir darbuotojams. Tai yra pristatymas, kurio metu buvo pristatyti revoliuciniai produktai ir, žinoma, tai yra pristatymas, kurio metu buvo sunku sutvardyti emocijas – tiek dėl „iPhone X“, tiek dėl nuolatinių prisiminimų apie „Apple“ įkūrėją. Tačiau pradėkime nuo pradžių – ką šiandien pristatė Kupertino gigantai?

„Apple Watch Series 3“ – nedidelis atnaujinimas, kuris bet kuriuo atveju nebūtų labai aktualus Lietuvai

„Apple Watch“ yra populiariausias pasaulyje laikrodis. Taip, lenkiamas ir „Rolex“, ir kiti gamintojai. Todėl „Apple“ ir toliau kuria išmaniuosius laikrodžius, o šiandien buvo pristatytas trečios kartos „Apple“ laikrodis su integruotu mobiliuoju ryšiu, leisiančiu jums palikti telefoną namie. Juk būtent tokia buvo originali „Apple“ idėja. Pagaliau ji pasiekta – su „Watch Series 3“ galėsite skambinti, naršyti internete ir t.t. Svarbiausia tai, kad jūsų telefono numeris „Apple Watch“ bus tas pats, kaip ir jūsų įprasto telefono, kadangi „Apple Watch“ naudoja elektroninę SIM kortelę. Būtent dėl elektroninės SIM kortelės naujasis „Watch“ yra tokio paties dydžio, kaip ir pirmtakas – dar vienas rimtas privalumas ir netikėtumas.

Trečios kartos „Apple Watch“ turi ir naują procesorių, kuris yra net 70% galingesnis už naudotą „Watch 2“. Todėl „Watch 3“ esantis „Siri“ asistentas pagaliau galės jums atsakyti balsu, ir apskritai, „Apple Watch 3“ turėtų veikti žymiai sparčiau. Savaime aišku, naujasis „Watch“ bus su naujausia „WatchOS 4“, kuri skatins jus judėti dar daugiau – šis atnaujinimas yra nukreiptas būtent į judėjimą ir sportą, o kitiems šis atnaujinimas neturėtų būti ypatingai svarbus.

„iPhone 8“ ir „8 Plus“ – minimaliai atnaujintas dizainas, tačiau bent jau sena kaina

Pirmajam „iPhone“, pakeitusiam technologijų pasaulį, jau dešimt metų. Na, o „Apple“ kadaise pristatyta „App Store“ pakeitė mobiliųjų aplikacijų naudotojų įpročius. Kupertino kompanija išpopuliarino beprotiškai daug technologijų – pirštų atspaudų skaitytuvus, virtualius asistentus ir t.t. O šįkart „Apple“ pristatė „iPhone 8“.

Naujieji „iPhone“ turi šiek tiek atnaujintą dizainą – jubiliejinis įrenginys pagamintas iš ypatingo aliuminio ir, žinoma, ypatingai tvirto stiklo, kuris yra panaudotas ir gale, ir priekyje. Pasak „Apple“, tai yra pats tvirčiausias stiklas panaudotas telefonų industrijoje.

Pristatytas ir „A11 Bionic“ procesorius, kuris yra pats galingiausias ir „protingiausias“ rinkoje. Tai yra 6 branduolių procesorius, kuris yra beveik dvigubai spartesnis ir žymiai taupesnis už „A10“, kuris buvo naudotas „iPhone 7“. Tuo tarpu naujasis grafikos procesorius yra 30% galingesnis, tačiau net dvigubai taupesnis.

Bene svarbiausia funkcija išmaniuosiuose telefonuose šiuo metu yra kamera. „iPhone 8“ turi 12MP kamerą su visiškai nauju sensoriumi, optine vaizdo stabilizacija ir naujomis technologijomis, padėsiančiomis susitvarkyti su spalvomis, jų tikslumu ir balansu.

„8 Plus“ versija turi dvi 12MP kameras su f/1.8 diafragma. Vėlgi, tai yra nauji sensoriai ir vėlgi panaudota nauja spalvų atkūrimo technologija, kuri, bent jau „Apple“ pateiktuose pavyzdžiuose, veikia neįtikėtinai gerai. Žinoma, kamerą turėsime išbandyti ir patys – kaip žinia, kompanijų darytais pavyzdžiai pernelyg pasitikėti tiesiog neverta.

Patobulintas ir visiems žinomas „Apple“ portreto režimas, todėl jis dabar yra dar kokybiškesnis. „Note8“ „Live Focus“ efektas yra įspūdingas, tačiau „Apple“ pridėtas funkcionalumas leis daryti nuotraukas, kurios atrodys taip, lyg jos būtų darytos profesionalioje fotografo studijoje. Na, bent jau taip galime spėti iš kompanijos parodytų pavyzdžių.

„iPhone“ taip pat palaiko 4K 60 kadrų per sekundę ir 1080p 240 kadrų per sekundę filmavimą, o „A11 Bionic“ procesorius leis atlikti ypatingai svarbius procesus, kurie leis sekti objektus ir geriau atkurti spalvas. Tai padės tvarkytis ir su AR programėlėmis, kurių populiarumas vis auga – „Apple“ parodytas AR žaidimo pavyzdys atrodo tikrai įspūdingai.

„iPhone 8“ pagaliau palaiko ir Qi belaidį krovimą, kadangi naujasis „Apple“ flagmanas turi stiklinę nugarėlę – kaip žinia, bevielis krovimas su metaline nugarėle veikti tiesiog negali.

Taigi, „iPhone 8“ nėra labai įdomus įrenginys. Tai yra labiau „iPhone 7S“ negu „8“. Na, bet „iPhone 8“ galės rinktis tie, kurie nenori išleisti telefonui tūkstančio ar daugiau. Bent jau „8“ ir „8 Plus“ kainodara išlieka tokia pati, kaip ir pirmtakų, todėl jaudintis pernelyg neverta.

Jeigu šioje vietoje pristatymas būtų pasibaigęs, visas pasaulis būtų smarkiai nusivylęs. Tačiau Steve Jobs visada labai mėgo siurprizus – „dar vieną dalyką“ arba „One more thing“. Tai yra „Apple“ klasika ir paprastai būtent po šių žodžių yra pristatomas įspūdingiausias produktas. Smagu ir netgi savotiškai jautru (dėl visų asociacijų su S. Jobs), jog šie žodžiai buvo panaudoti ir prieš dar vieno ypatingai svarbus ir netgi dalinai revoliucinio produkto pristatymo...

„iPhone X“ – telefonas, kuriuo Steve Jobs didžiuotųsi

Išgirdus „One more thing“ iš „Apple“ CEO, Tim Cook, lūpų, „Steve Jobs Theater“ salėje suspurdo visų širdys. Tai žodžiai, kurių pasiilgo ir laukė visi. Ne veltui. „iPhone X“ yra didžiausias atnaujinimas nuo pirmojo „iPhone“. Taip, „iPhone X“ šiek tiek primena ir „Note 8“, ir „Essential Phone“, tačiau faktas, jog šis „Apple“ produktas turi didžiausią ekrano ir korpuso santykį rinkoje, ir būtent dėl to tai yra revoliucinis produktas.

Šis telefonas turi „Super Retina“ ekraną, kuris užima visą priekinę telefono vietą ir naudoja OLED technologiją. Šonus puošia aliuminis, todėl „iPhone X“ atrodo nuostabiai iš visų pusių. Faktas – „iPhone X“ yra vienas gražiausių telefonų rinkoje!

Grįžkime prie ekrano – jis palaiko ir „Dolby Vision“, HDR10, „3D Touch“ bei „True Tone“, todėl tai yra neabejotinai geriausias ekranas „iPhone“ istorijoje, o gal net ir visoje telefonų rinkoje. O kur dingo namų mygtukas? Ką gali, nuo šiol jo nebėra – vietoje to bus naudojamas valdymas gestais. Tai yra netgi patogiau už tą „legendinį“ namų mygtuką – labai panašią į „iPhone X“ valdymo sistemą naudojo dar 2013-aisiais išleistas „BlackBerry Z10“ ir tai yra tikrai paprasta ir patogu – patys galime patvirtinti.

O kaip „iPhone X“ atrakinti? Pakanka į savo „iPhone“ pažiūrėti ir „Face ID“ tiesiog atrakins jūsų įrenginį. Tam panaudota „True Depth“ kameros sistema, kuri turi net keturis specialius komponentus. „iPhone“ atpažins jūsų veidą net ir tamsoje, o keturių sluoksnių apsauga užtikrins, kad telefoną galėtų atrakinti tik jūsų pačių veidas – „Touch ID“ yra saugus 49 999 iš 50 000 atvejų, o „Face ID“ turėtų būti saugus maždaug 999 999 iš 1 000 000 atvejų.

Teigiama, jog „Face ID“ prisitaikys prie jūsų pokyčių, nešiojamų aksesuarų (pavyzdžiui, akinių ar kepurės) ir t.t., todėl tai yra išmanesnė negu kitos veidų atpažinimo sistemos. Žinoma, būtų įdomu išbandyti šią sistemą ir patiems, kadangi nei viena kita saugumo sistema (neskaitant pirštų atspaudų skaitytuvų) kol kas nėra maloniai nustebinusi.

Mažiau svarbi, tačiau vis tiek įdomi ir labai smagi nauja funkcija yra „Animoji“ – jūsų veidas yra sekamas, jūs pasirenkate „Animoji“, todėl galite kalbėti su tam tikru specialiu efektu, veido apvalkalu. Tai yra tarsi „Snapchat“ ar „Instagram“ filtras kitame, žymiai aukštesniame lygyje. Tikime, jog tai aktualu ne visiems, tačiau jaunimo tarpe (ypatingai JAV ir Jungtinės Karalystės rinkose) ši funkcija bus beprotiškai populiari ir svarbi.

Grįžtant prie rimtesnių dalykų – prie naujojo „iPhone X“ ekrano pritaikyta ir programinė įranga – labai įspūdingai atrodo ir interneto puslapiai, ir nuotraukos, ir žemėlapiai, ir kitos standartinės „Apple“ programėlės. Įdomu, kaip bus tvarkomasi su trečios šalies programėlėmis.

Su kuo galėsite fiksuoti savo gyvenimo momentus? „iPhone X“ turi ir dvi 12MP kameras su f/1.8 diafragma ir optine vaizdo stabilizacija abejose kamerose, visai kaip ir „Galaxy Note8“. Iš esmės, „iPhone X“ kameros yra labai panašios į „iPhone 8 Plus“, todėl „Apple“ pasakodami apie jas per daug neišsiplėtė. Lygiai taip pat nebuvo išsiplėsta ir apie procesorių, kadangi „iPhone X“ naudoja tą patį „A11 Bionic“ procesorių.

Kiek laiko tarnaus „iPhone X“ baterija? 2 valandomis ilgiau negu „iPhone 7“, tad rezultatas visai neblogas. Be to, įkrauti telefoną galėsite ir bevieliu būdu, o tai suteiks šiokio tokio lankstumo. Kartu „Apple“ pristatė ir specialių padėklą su bevieliu krovimu, kuris leis panaudoti vieną krovimo sistemą „iPhone 8“, „iPhone X“, „Apple Watch 3“ ir „Apple AirPod“. Ant dėklo telpa net trys įrenginiai, todėl jo turėtų pakakti visai jūsų „Apple“ šeimai.

„iPhone X“ bus prieinamas 64GB ir 256GB vidinės atminties dydžių, įrenginio kaina prasidės nuo 999 dolerių JAV rinkoje, o pirmieji pristatymai bus pradėti vykdyti lapkričio 3 dieną, todėl laukti reikės tikrai gana ilgai. Ar verta? Spręsti jums.

Faktas, jog Steve Jobs didžiuotųsi šiandien pristatytais produktais, o tai jau ganėtinai geras ženklas. Faktas, jog tai apskritai buvo vienas iš geriausių pristatymų visoje išmaniųjų telefonų istorijoje – kaip visada, „Apple“ nevėlavo, viskas buvo paprasta, ir emocionalu. Šįkart Tim Cook ir jo komanda viską padarė būtent taip, kaip būtų daręs pats „Apple“ inovatorius ir vizionierius, Steve Jobs. Tad galime nei kiek neabejoti – naujieji „Apple“ produktai sulauks didžiulio populiarumo.