Pasaulio naujienos

Dar 2014-aisiais Kupertino kompanija „Apple“ įsigijo „LuxVue“ įmonę, kuri dirbo kuriant MicroLED ekranų technologiją. Ir nors po to ilgą laiką apie šią technologiją ir šį „Apple“ pirkinį nebuvo jokių žinių, dabar paaiškėjo, jog „Apple“ iš tiesų tyliai investavo ir toliau plėtojo naująją ekranų technologiją.

Kam to reikia? Šiuo metu „Apple“ yra priklausomi nuo „Samsung“ ir „LG“ kompanijų, kurios teikdavo „Apple“ visus telefonų ir išmaniųjų laikrodžių ekranus iki šiol. Kadangi tiek „LG“, tiek „Samsung“ šiose rinkose konkuruoja su „Apple“, galimai Kupertino gigantė moka šiek tiek daugiau pinigų negu jai norėtųsi.

Tuo tarpu naujoji „Apple“ plėtojama MicroLED technologija leistų šių papildomų išlaidų atsisakyti – teigiama, jog MicroLED technologija yra labai panaši į dabar „iPhone X“ ir „Apple Watch“ naudojamą OLED technologiją – MicroLED ekranams nereikia papildomo apšvietimo, todėl jie naudoja daug mažiau energijos ir siūlo tobulą kontrastą, bet kadangi MicroLED ekranų sub-pikselius reikia kurti po vieną atskirai, šių ekranų rinkoje dar nematome.

Teigiama, jog pirmąjį „Apple Watch“ prototipą su MicroLED ekranu „Apple“ sukūrė dar praeitais metais. Greičiausiai šiuos ekranus po „Apple“ pavadinimu tyliai gamintų kiti gamintojai (tas pats vyksta ir su „Apple“ procesoriais), tačiau „Apple“ MicroLED ekranus naudotų tik pati, tad tai suteiktų konkurencinį pranašumą.